100% Recycle dress

Miluju výzvy. Tou poslední bylo vytvoření šatů z papíru. Klientka ze Select Agency měla vizi výrazných šatů z papíru, které by byly tvořeny z nominovaných titulů v rámci vyhlášení Časopisu roku.

Její myšlenka mě nadchla, proto jsem se do toho hned pustila. Na začátku byl příliv inspo fotek, které pomohly vytvořit prvotní vzhled modelu.

Poté následovalo setkání s úžasnou kostýmní výtvarnicí Kristýnou, která připravila návrh.

Po několika návrzích jsme si s Kristýnou upřesnily střih a následovalo ladění detailů.

Na šaty se spotřebovovalo přes 15 kg časopisů a upřímně, občas mi bylo těch aktuálních čísel Elle a Marie Claire trochu líto :-). 

Titulní stránky časopisů dostaly své místo na živůtku, ostatní listy vytvořily bohatou sukni. Podklad tvořila pevná látka s kruhovou konstrukcí na kterou se poté postupně připevňovaly a tvarovaly jednotlivé listy.

Výroba šatů v procesu

Výroba šatů v procesu

Nezbytná zkouška ...

Nezbytná zkouška ...

Hotové šaty oblékly hostesky v rámci předávání cen na pódiu. Ostatní hostesky zdobily brože z papíru taktéž vyrobeny na zakázku ze stránek časopisu Dieta :-), který byl taktéž jedním z nominovaných.

Finální look jsem dotáhla pudrovými lodičkami a vizážistka vykouzlila výrazný make-up s kouřovými očními stíny a lehce růžovou rtěnku. Vlasy pak byly  sčesané do objemnějšího drdolu.

A výsledek? Famózní! Šaty sklidily obrovský úspěch.

PS: šaty není vhodné prát ani na 30°, jelikož je zde určité riziko, že se rozmočí :-)

11118641_10153286686217235_1395721368318676219_n.jpg
Decentní papírové brože, zde by inspirací posloužila Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě :-)

Decentní papírové brože, zde by inspirací posloužila Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě :-)