Meet Nathan Drake

Někomu se může zdát, že kopírovat již něco hotového je snadné. Jednoduše to uděláte přesně podle originálu. Ovšem pokud kopírujete akčního hrdinu, který má působit reálně do každého detailu, už tak snadné to není. Zvlášť, pokud nechcete, aby vypadal lacině a nedotaženě. Což jsem nechtěla.

Mým úkolem bylo na party Playstation, v rámci uvedení nové série Uncharted, obléct management Sony do kostýmů hlavního hrdiny Nathana Drakea a k tomu doladit kostýmy hostesek. Byla to docela náhoda, protože jsem na této konzoli hrála kdysi jen jednu akční hru a tou byla právě první řada Uncharted. Samozřejmě z velké části kvůli atraktivitě hlavního hrdiny Nathana. Řekla bych taková Lara Croft pro ženské publikum.

Jeho kostým je ryze outdoorový složený z kapsáčů, trička na knoflíčky a pohorek. Na první pohled se může zdát, že je to všechno naprosto obyčejné, ale po bližším ohledání najdete ty drobné detaily, které právě rozhodují, jak kostým celkově vyzní a samozřejmě to vše obléknete na pohledného muže s třídenním strništěm. V tomto případě na rovnou 7 mužů. Všimněte si ledabyle rozepnutých knoflíčků na upnutějším tričku, vyhrnuté rukávy, vykukující prstýnek (komu asi patří?!) a v neposlední řadě drobné šrámy od boje (chudáček). To vše je naprosto promyšlený kostým, který navíc pánové z managementu Sony do detailu znají.

Samostatnou kapitolou je zbraň. Zdaleka jsem se chtěla vyhnout plastovým pistolkám z hračkářství, takže jsem zamířila ke zbrojířům od filmu. Takový arzenál jsem viděla poprvé v životě a držet opravdovou zbraň v ruce byl velký zážitek. Nechtěla jsem ohrozit hosty párty, takže jsem vybrala zbraně reálné, ale nefuknční v krásných kožených ramenních pouzdrech.

Walther 7,6 mm (stejná zbraň jakou měl James Bond v Dr. No)

Walther 7,6 mm (stejná zbraň jakou měl James Bond v Dr. No)

Když jste u filmových zbrojířů, dá se čas čekáním na zbraň krátit různě :-)

Když jste u filmových zbrojířů, dá se čas čekáním na zbraň krátit různě :-)

Hostesky měly být více sexy, takže jsem se  vydala cestou hnědých mikro mini šortek a obyčejného zeleného tílka. Nechyběly korálky, zbraň, kotníčkové boty a dokonce ani tlusté ponožky. Jejich kostýmy měly být něco mezi Larou Croft a ženskými postavami Chloe Frazer a Eleny Fischer z Uncharted.

                          Chloe Frazer

                          Chloe Frazer

Dr. Elena Fischer

Dr. Elena Fischer

Úplně poslední tečkou pak byl make-up. U hostesek rozpuštěné vlasy a kouřové oční stíny. U Nathana pak speciální efekty v podobě ušpinění, zakrvácení a natržení triček. Pánové si četnost zranění s vižážistkami domlouvali na přání, takže na fotografiích můžete vidět, že se rozhodně nešetřili a z původních lehkých oděrech dle mých pokynů se staly tak trochu jatka a ve skutečnosti by už museli vykrvácet, ale hlavně že byli spokojení :-). A co teprve když dáte můžům do ruky opravdovou zbraň, to se pak dějí věci ...

Matěj nedodržel dresscode :-)

Matěj nedodržel dresscode :-)

Kredity: produkce: CCL s.r.o., styling: Eliška Neubergerová, make-up & hair: Žaneta Gi, Linda Chudomelová