Decadent Circus

V listopadu minulého roku se v nádherných prostorách staré čističky odpadních vod v Praze uskutečnil večírek společnosti Laufen. Mým úkolem bylo zajistit styling hostesek, který zapadne do konceptu eventu i celého prostředí. Vytvořila jsem tedy styling, který si pohrával s myšlenkou dekadentních klaunů starého cirkusu z počátků 19. století. 

Kostýmy hostesek byly tvořeny z pánských volných kalhot a pruhovaného modrého trička. K tomuto základu jim sekunovaly doplňky v podobě červených kšand, klasických černobílých polobotek a černého cylindru. Vše završil přehnaný divadelní make-up, kterému dominovaly výrazné rty nalíčené mimo přirozenou linii rtů.


Let it snow

V minulém roce byl jedním z oblíbených témat eventů zimní království a speciálně ledové královny. Toto zadání jsem měla za úkol zpracovat pro otevření zimní sezóny ve Špindlerově Mlýně pro klienta, který se profiluje jako prémiová banka pro movité klienty, tudíž i vzhled hostesek a hlavně kostýmy měly toto vystihovat. 

Hostesky měly na sobě kostým na míru složený z body pošitého stříbrnými pajetkami a dlouhé saténové sukně upevněné v pase, která tvořila efekt nekonečného rozparku. Za chůze sukně hosteskám vlála a body odráželo světlo, takže hostesky byly opravdu středem pozornosti. Pomyslnou tečkou byla korunka zhotovená na míru z krajky, perel a malých krystalků, která vzhled v tomto případě doslova korunovala.

Líčení bylo původně zamýšleno mnohem výraznější a opravdu ledové, nicméně finální úprava dopadla mnohem civilněji a bílé rty vizážistka Linda změnila za atraktivnější růžové.

Nutno podotknout, že tento styling včetně ušití kostýmů vznikl za pouhé 4 dny za což děkuji Kristýně, která kostýmy ušila a Lindě, která se postarala o make-up a vlasy, korunka zhotovila designérka čelenek Maria.

IMGP4356.jpg
Let's Have A Party

Sezóna plesů a večírků je v plném proudu. Většina eventů je tématicky zaměřena, proto jsem dala dohromady několik tipů na outfity hostesek. Kostýmy hostesek by měly vždy doplnit atmosféru dané akce a buď vyčnívat a zářit nebo naopak jen nenápadně doplnit celkové pojetí večírku. Tuto sezónu jsou hlavními klíčovými slovy dekadence, rozmařilost a teatrálnost často inspirováná filmovými hity. Mé návrhy kostýmů z těchto slov vycházejí a pomohou dotvořit atmosféru vašeho eventu. Veškerý uvedený styling včetně doplňků je možné zajistit.


Hello Future

Po party Uncharted na spolupráci volně navazovala příprava kostýmů pro plánované promoakce v obchodních centrech.

Na přípravu byly v tomto případě luxusní 2 měsíce a musím říct, že je to naprosto ideální doba pro kompletní přípravu kostýmů.

Zadání klienta byla velmi jednoduché: " Něco modrého, něco bílého, co bude ladit k připravované grafice".

Jako obvykle jsem začala sběrem informací, googlením a pinterestováním. Následně jsem sestavila dva různé návrhy s dominancí modré a bílé ve futuristickém stylu, které podle mě zapadá do celkového konceptu značky.

První reakce klienta byly velmi kladné, nicméně si přál kostýmy více zjednodušit a přidat efektní prvek v podobě svítícího proužku. Zjednodušovali jsme, upravovali délky, barvy až vznikly finální návrhy, které se musely nechat posvětit evropskou centrálou.

FINÁLNÍ PODOBA NÁVRHŮ

Kostýmy se opravdu oproti původní návrhům velmi zjednodušily. Nejprve jsem si říkala, že budou zbytečně umírněné až nudné, ale je fakt, že kostýmy mají v tomto případě plnit podpůrnou doplňkovou funkci a nikoliv samotnou promoakci zastínit.

Finální podoba kostýmu je složená z klasického trička s dlouhým rukávem avšak ve velice kvalitním provedení 210 g/m2 100% bavlny (pro porovnání trička z H&M mají 100-140 g/m2).

Ramena jsou z modré koženky zdobená prošíváním a lehce vycpaná. K tomu navazuje efektní třpytivý pruh z úpletu, který se opakuje na rukávech a na konci triček. K tomu jednoduché slim kalhoty v tmavěmodré barvě a bílé tenisky.

Modrý branding na srdci a na zádech pak má opět efekt třpytu díky plotterové fólii. Za ušití triček moc děkuji úžasné Kristýně.

HOTOVÉ KOSTÝMY V PRAXI ...

Kredity: 

Zadavatel: CCL / Sony, návrh/produkce: Eliška Neubergerová, Výroba: Kristýna Č., Hostesky: Marika Pušová

 

Meet Nathan Drake

Někomu se může zdát, že kopírovat již něco hotového je snadné. Jednoduše to uděláte přesně podle originálu. Ovšem pokud kopírujete akčního hrdinu, který má působit reálně do každého detailu, už tak snadné to není. Zvlášť, pokud nechcete, aby vypadal lacině a nedotaženě. Což jsem nechtěla.

Mým úkolem bylo na party Playstation, v rámci uvedení nové série Uncharted, obléct management Sony do kostýmů hlavního hrdiny Nathana Drakea a k tomu doladit kostýmy hostesek. Byla to docela náhoda, protože jsem na této konzoli hrála kdysi jen jednu akční hru a tou byla právě první řada Uncharted. Samozřejmě z velké části kvůli atraktivitě hlavního hrdiny Nathana. Řekla bych taková Lara Croft pro ženské publikum.

Jeho kostým je ryze outdoorový složený z kapsáčů, trička na knoflíčky a pohorek. Na první pohled se může zdát, že je to všechno naprosto obyčejné, ale po bližším ohledání najdete ty drobné detaily, které právě rozhodují, jak kostým celkově vyzní a samozřejmě to vše obléknete na pohledného muže s třídenním strništěm. V tomto případě na rovnou 7 mužů. Všimněte si ledabyle rozepnutých knoflíčků na upnutějším tričku, vyhrnuté rukávy, vykukující prstýnek (komu asi patří?!) a v neposlední řadě drobné šrámy od boje (chudáček). To vše je naprosto promyšlený kostým, který navíc pánové z managementu Sony do detailu znají.

Samostatnou kapitolou je zbraň. Zdaleka jsem se chtěla vyhnout plastovým pistolkám z hračkářství, takže jsem zamířila ke zbrojířům od filmu. Takový arzenál jsem viděla poprvé v životě a držet opravdovou zbraň v ruce byl velký zážitek. Nechtěla jsem ohrozit hosty párty, takže jsem vybrala zbraně reálné, ale nefuknční v krásných kožených ramenních pouzdrech.

Walther 7,6 mm (stejná zbraň jakou měl James Bond v Dr. No)

Walther 7,6 mm (stejná zbraň jakou měl James Bond v Dr. No)

Když jste u filmových zbrojířů, dá se čas čekáním na zbraň krátit různě :-)

Když jste u filmových zbrojířů, dá se čas čekáním na zbraň krátit různě :-)

Hostesky měly být více sexy, takže jsem se  vydala cestou hnědých mikro mini šortek a obyčejného zeleného tílka. Nechyběly korálky, zbraň, kotníčkové boty a dokonce ani tlusté ponožky. Jejich kostýmy měly být něco mezi Larou Croft a ženskými postavami Chloe Frazer a Eleny Fischer z Uncharted.

                          Chloe Frazer

                          Chloe Frazer

Dr. Elena Fischer

Dr. Elena Fischer

Úplně poslední tečkou pak byl make-up. U hostesek rozpuštěné vlasy a kouřové oční stíny. U Nathana pak speciální efekty v podobě ušpinění, zakrvácení a natržení triček. Pánové si četnost zranění s vižážistkami domlouvali na přání, takže na fotografiích můžete vidět, že se rozhodně nešetřili a z původních lehkých oděrech dle mých pokynů se staly tak trochu jatka a ve skutečnosti by už museli vykrvácet, ale hlavně že byli spokojení :-). A co teprve když dáte můžům do ruky opravdovou zbraň, to se pak dějí věci ...

Matěj nedodržel dresscode :-)

Matěj nedodržel dresscode :-)

Kredity: produkce: CCL s.r.o., styling: Eliška Neubergerová, make-up & hair: Žaneta Gi, Linda Chudomelová

 

 

 

Ice Ice Baby!

Na začátku května se uskutečnila taneční party Magnetic festival, v rámci které jsem měla zajistit kostýmy hostesek pro brand Amundsen.

Nejprve jsem si vyhledala poslední televizní reklamy a promoakce, abych mohla najít ten správný koncept, který bude respektovat cílení značky.

Jelikož je Amundsen spjatý se zimou a sněhem, téměř okamžitě se mi vybavila ledová královna, v tomto případě Amundsen Ice Queen.

Jako vždy jsem začala procházením hromadou inspo fotek ...

ze kterých vzešly již detailnější představy o kostýmu ...

a make-upu ...

S kostýmní výtvarnicí jsem doladily finální střih a látky a začalo se šít. 

Poslední fází stylingu byl výběr bot. Z nabídky několika modelů si klientka nakonec zvolila extravagantní třpytivá "kopýtka", která byla skvělou volbou:

Screen Shot 2015-05-27 at 22.01.21.png

V den konání akce jsem byla nervózní a zvědavá, jak se vše povede. Neskromně musím říct, že se vše povedlo a bylo to perfektní. Hostesky ze Smile promotion byly krásné, výrazné a sexy, kostýmy seděly a vizážistka Eva z hostesek udělal ledové bohyně :-).

100% Recycle dress

Miluju výzvy. Tou poslední bylo vytvoření šatů z papíru. Klientka ze Select Agency měla vizi výrazných šatů z papíru, které by byly tvořeny z nominovaných titulů v rámci vyhlášení Časopisu roku.

Její myšlenka mě nadchla, proto jsem se do toho hned pustila. Na začátku byl příliv inspo fotek, které pomohly vytvořit prvotní vzhled modelu.

Poté následovalo setkání s úžasnou kostýmní výtvarnicí Kristýnou, která připravila návrh.

Po několika návrzích jsme si s Kristýnou upřesnily střih a následovalo ladění detailů.

Na šaty se spotřebovovalo přes 15 kg časopisů a upřímně, občas mi bylo těch aktuálních čísel Elle a Marie Claire trochu líto :-). 

Titulní stránky časopisů dostaly své místo na živůtku, ostatní listy vytvořily bohatou sukni. Podklad tvořila pevná látka s kruhovou konstrukcí na kterou se poté postupně připevňovaly a tvarovaly jednotlivé listy.

Výroba šatů v procesu

Výroba šatů v procesu

Nezbytná zkouška ...

Nezbytná zkouška ...

Hotové šaty oblékly hostesky v rámci předávání cen na pódiu. Ostatní hostesky zdobily brože z papíru taktéž vyrobeny na zakázku ze stránek časopisu Dieta :-), který byl taktéž jedním z nominovaných.

Finální look jsem dotáhla pudrovými lodičkami a vizážistka vykouzlila výrazný make-up s kouřovými očními stíny a lehce růžovou rtěnku. Vlasy pak byly  sčesané do objemnějšího drdolu.

A výsledek? Famózní! Šaty sklidily obrovský úspěch.

PS: šaty není vhodné prát ani na 30°, jelikož je zde určité riziko, že se rozmočí :-)

11118641_10153286686217235_1395721368318676219_n.jpg
Decentní papírové brože, zde by inspirací posloužila Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě :-)

Decentní papírové brože, zde by inspirací posloužila Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě :-)
It's men's world

Na začátku dubna se uskutečnil Summit Microsoft v rámci kterého jsem zajišťovala styling personálu. 

Hostesky nakonec byly stylizované do pánského stylu alá smoking s klasickým černým kalhotovým kostýmem a bílou košilí, kterou ozvláštnil velký zlatý motýlek. Ženský sexy prvek se pak objevil na třpytivých zlatých sandálkách na podpatku.

Celý look dotahoval ledabylý drdol a smyslné červené rty a červená manikura.

styling hostesek pro Microsoft